Vartojimo paskolos skaičiuoklė

Vartojimo paskolos skaičiuoklė leidžia apskaičiuoti vartojimo paskolos mėnesio įmokos dydį, bendrą palūkanų dydį, bendrą kitų mokesčių dydį, BVKKMN bei BVKGMS.

5%

5%

5%

1421

Monthly Payment

Principal & Interest 1421

Administravimo mokestis 1421

Kaip naudotis vartojimo paskolos skaičiuokle?

Visų vartojimo paskolos skaičiuoklių naudojimosi principas yra panašus. Norėdami ja pasinaudoti, skaičiuoklėje nurodykite:

 • Paskolos sumą.
 • Metinę palūkanų normą.
 • Paskolos terminą.

Skaičiuoklė pateiks skaičiavimų rezultatus, atsižvelgiant į jūsų nurodytas vertes. Naudojantis ne bendrine, o konkrečių kredito davėjų vartojimo paskolos skaičiuokle, galėsite nurodyti tik sumą ir terminą, nes palūkanų norma bus nustatyta pagal nutylėjimą.

Kaip interpretuoti skaičiuoklės pateiktus rezultatus?

Vartojimo paskolos skaičiuoklė gali apskaičiuoti šiuos kintamuosius dydžius:

 • Mėnesio įmoka. Ji nurodo kokią sumą turėsite mokėti kredito davėjui kiekvieną mėnesį, visą sutarties galiojimo laikotarpį.
 • BVKGMS. Bendra vartojimo kredito gavėjo mokama suma nurodo visą sumą, kurią turėsite grąžinti kredito davėjui. Joje matysite pasiskolintą sumą bei visus kitus mokesčius.
 • BVKKMN. Bendra vartojimo kredito kainos metinė norma nurodo metinę normą, kurią turėsite mokėti kredito davėjui, atsižvelgiant į palūkanų normą bei administracinius mokesčius.
 • Palūkanos. Tai – dalis mokėjimų, kurie per visą sutarties laikotarpį bus skirti palūkanoms.

Kaip palyginti vartojimo paskolos kainą?

Vartojimo paskolas galite palyginti pagal jums svarbiausius rodiklius. Labiausiai rekomenduojama atsižvelgti į kredito davėjo vartojimo paskolos skaičiuoklėje nurodomą BVKKMN. Tai – tiksliausiai kredito kainą nurodantis rodiklis.

Taip pat galite atsižvelgti į mėnesio įmoką ar BVKGMS, jei kredito kainą norite suprasti ne per metinę normą ar kitą procentinę išraišką, bet per konkrečią kredito davėjui mokamą sumą.

Palūkanų skaičiavimas: kaip skaičiuojamos palūkanos?

Palūkanos yra skaičiuojamos atsižvelgiant į nurodytą metinę palūkanų norma (MPN) ir paskolos terminą. Kiekvieno mėnesio palūkanų mokėjimas yra perskaičiuojamas atsižvelgiant į jau prieš tai grąžinto kredito dalį.

BVKKMN skaičiavimas: kaip skaičiuojamas BVKKMN?

BVKKMN arba bendra vartojimo kredito kainos metinė norma yra procentinis dydis, apskaičiuojamas pagal Lietuvos banko patvirtintą formulę ir metodologiją. Skaičiuojant BVKKMN yra atsižvelgiama į visas išlaidas, susijusias su paimta vartojimo paskola.

Kas įtakoja vartojimo kredito palūkanų norma ir BVKKMN?

Vartojimo kredito palūkanų normą, administracinius bei kitus mokesčius bei BVKKMN tiesiogiai nustato kredito davėjas, atsižvelgdamas galiojančią įstatyminę bazę. Šiuo metu palūkanos negali viršyti 75% bendros vartojimo kredito sumos.

Tačiau konkreti, individualiai klientui taikoma palūkanų norma ir BVKKMN yra nustatoma atsižvelgiant į kliento mokumo vertinimą, kredito istoriją, kitus finansinius rodiklius. Kredito kaina gali būti įtakojama:

 • Gaunamų pajamų.
 • Turimų įsipareigojimų.
 • Įsipareigojimų vykdymo (pavėluotų mokėjimų statuso).
 • Šeimyninės padėties ir sutuoktinio gaunamo pajamų ir turimų įsipareigojimų.
 • Darbo ir darbo stažo.

Tačiau kredito davėjas, vertindamas kliento mokumą ir nustatydamas individualią vartojimo kredito kainą, gali atsižvelgti ir į kitus veiksnius.

Vartojimo paskolos
Logo
Enable registration in settings - general