Paskola saulės elektrinei (2024 m. kovas)

Paskola saulės elektrinei – galimybė gauti ekologišką finansavimą itin patraukliomis sąlygomis. Dažniausiai šią paskolą taip pat galima naudoti įsigyti šilumos siurblį, taip pat priimant kitus energetinio naudingumo gerinimo sprendimus. Daugiau paskolų pasiūlymų: vartojimo paskolos.

Atnaujinta - 2024.02.06Informacija šiame puslapyje buvo atnaujinta.

Kas yra paskola saulės elektrinei?

Paskola saulės elektrinei – vartojimo tipo paskola, skirta įsigyti saulės elektrinę ar jos dalį. Kai kurie paskolos davėjai bendradarbiauja su saulės elektrinių pardavėjais, todėl galite gauti papildomų nuolaidų paskolos pagalba įsigydami saulės elektrinę iš skolintojo partnerių. Kai kuriais atvejais paskolą galite panaudoti ir kitiems poreikiams: šilumos siurblio įsigijimui, šilumos sistemos keitimui ir kt.

Kam galima panaudoti tokią paskolą?

Kaip ir sufleruoja pavadinimas, pagrindinis tokios paskolos panaudojimo tikslas – saulės elektrinės ar jos dalies įsigijimas. Tačiau atsižvelgiant į konkretaus kredito davėjo taikomas sąlygas, įprastai tokią paskolą, kaip ir kitus energetinio efektyvumo gerinimo kreditus, galima panaudoti ir kitiems, bet susijusiems tikslams, tarp kurių:

 • Šilumos siurbliai.
 • Vėjo jegainės.
 • Namų šildymo sistemos, jų keitimas, tobulinimas ar energinio efektyvumas didinimas.
 • Biokuro kapilo įsigijimas, jo keitimas, energinio efektyvumo didinimas.

Paskolos saulės elektrinei palyginimas: kaip išsirinkti skolintoją?​

Lyginant paskolas saulės elektrinei rekomenduojama didelį dėmesį atkreipti į jų įkainius. Tai yra metinė palūkanų norma (MPN), taikomi mokesčiai ir svarbiausia – bendra vartojimo kredito kainos metinė norma (BVKKMN).

Šias paskolas taip pat galite palyginti pagal kitus jums aktualius kriterijus. Naudokitės šio puslapio viršuje esančia mini paskolų internetu palyginimų lentele. Joje galite nesunkiai matyti galimas pasirinktinas paskolos sąlygas (sumą ir terminą) bei kainą (MPN ir BVKKMN). Taip pat prie kiekvieno mini paskolos internetu davėjo galite matyti išvardintus jų privalumus ir trūkumus. Norint dar detalesnės informacijos, galite skaityti mūsų parengtą davėjo apžvalgą.

Taip pat rekomenduojame atkreipti dėmesį į paskolos paskirtį, t.y. kokiems tikslams galėsite ją panaudoti. Papildomai reikėtų įvertinti ir su skolintoju bendradarbiaujančių energetikos įmonių skaičių, jų pasiūlymus.

Kaip gauti paskolą saulės elektrinei?​

Norėdami gauti paskolą saulės elektrinei, sekite šiuos žingsnius:

 1. Pasirinkite vieną iš paskolos davėjų arba su bent vienu iš jų bendradarbiaujančią energetikos įmone. Paskolos davėjų sąrašą galite rasti šio puslapio viršuje esančioje palyginimo lentelėje.
 2. Apsilankę pasirinkto kredito davėjo interneto svetainėje, paskolos skaičiuoklėje nurodykite norimas paskolos sąlygas.
 3. Pasirinkę ir patvirtinę norimas sąlygas, būsite nukreipti į registracijos ir paraiškos pildymo langą.
 4. Užpildykite būtinus laukus, patvirtinkite savo tapatybę ir pateikite bei patvirtinkite savo paskolos paraišką.

Kas gali gauti paskolą saulės elektrinei?

Paskolą saulės elektrinei gali gauti visi asmenys, atitinkantys paskolos davėjams taikomus reikalavimus ir pačių davėjų taikomas sąlygas paskolų gavėjams. Detalų sąrašą reikalavimų, kurių turi laikytis paskolų davėjai ir jų išaiškinimą galima rasti Vartojimo kredito įstatyme ir Lietuvos banko valdybos nutarimu patvirtintuose Vartojimo kredito gavėjų kreditingumo vertinimo ir atsakingojo skolinimo nuostatuose. 

Pagrindiniai šiuose dokumentuose numatomi reikalavimai:

 • Paskolos gavėjas negali būti jaunesnis nei 18 metų amžiaus.
 • Jis privalo būti Lietuvos pilietis (kai kuriais atvejais užtenka turėti ir nuolatinį leidimą gyventi Lietuvoje).
 • Bendri paskolos gavėjo ir jo šeimos turimi įsipareigojimai negali būti didesni nei 40% gaunamų mėnesinių pajamų.
 • Oficialios pajamos gaunamos ne trumpiau nei 4 pastaruosius mėnesius.
 • Su tam tikromis išimtimis, paskolos gavėjas negali būti neveiksnus tam tikroje srityje, ribotai veiksnus tam tikroje srityje asmeniu priimantis sprendimus tam tikroje srityje priima naudodamasis pagalba.

Šios paskolos atveju taip pat yra numatoma prievolė pasiskolintas lėšas panaudoti pagal sutartyje numatytą paskirtį.

Paskolos davėjai taip pat gali numatyti papildomus, griežtesnius reikalavimus savo klientams.

Alternatyvos paskolai saulės elektrinei

Pagrindinė alternatyva paskolai saulės elektrinei yra projekto įgyvendinimas lizingu. Galimybę saulės elektrinę įsigyti lizingu suteikia su lizingą teikiančiomis kredito įstaigomis bendradarbiaujančios energetikos įmonės, parduodančios ir/ar įrengiančios saulės elektrines.

Taip pat saulės elektrinę galima įsigyti su įprasta vartojimo paskola. Tačiau įprastai tokios paskolos yra brangesnės, todėl šioje situacijoje ja pasinaudoti rekomenduojama tik išskirtinėmis aplinkybėmis (pvz. jei vartojimo paskolai yra taikomos išskirtinai geros sąlygos, akcijos ar nuolaidos).

Paskolų saulės elektrinei privalumai ir trūkumai

Privalumai

Trūkumai

Vartojimo paskolos
Logo
Enable registration in settings - general