Paskolos iš žmonių (2024 m. kovas)

Paskolos iš žmonių yra išduodamos per tarpusavio skolinimo platformas, kurias valdo Lietuvos banko patvirtintas operatorius. Paskolos iš žmonių dažniausiai apima vartojimo paskolas bei paskolas verslo klientams. Pasiskolinti iš žmonių verta, nes tokių paskolų sąlygos yra nustatomos individualiai. Daugiau paskolų pasiūlymų: vartojimo paskolos.

Atnaujinta - 2024.02.06Informacija šiame puslapyje buvo atnaujinta.

Kas yra paskola iš žmonių?

Paskola iš žmonių – vartojimo tipo paskola, kuri yra išduodama per tarpusavio skolinimo platformą. Tai reiškia, kad paskolai reikalingą sumą įneša ne kredito įstaiga (bankas, kredito unija ar kt.), bet investuotojai. Jie, konkuruodami tarpusavyje, įtakoja paskolai taikomą palūkanų normą.

Paskolų iš žmonių palyginimas: kaip išsirinkti skolintoją?​

Lyginant paskolas iš žmonių rekomenduojama didelį dėmesį atkreipti į jų įkainius. Tai yra metinė palūkanų norma (MPN), taikomi mokesčiai ir svarbiausia – bendra vartojimo kredito kainos metinė norma (BVKKMN).

Paskolas iš žmonių taip pat galite palyginti pagal kitus jums aktualius kriterijus. Naudokitės šio puslapio viršuje esančia mini paskolų internetu palyginimų lentele. Joje galite nesunkiai matyti galimas pasirinktinas paskolos sąlygas (sumą ir terminą) bei kainą (MPN ir BVKKMN). Taip pat prie kiekvienos tarpusavio skolinimo platformos galite matyti išvardintus jų privalumus ir trūkumus. Norint dar detalesnės informacijos, galite skaityti mūsų parengtą davėjo apžvalgą.

Kaip gauti paskolą iš žmonių?​

Norėdami gauti paskolą iš žmonių, sekite šiuos žingsnius:

  1. Pasirinkite vieną iš tarpusavio skolinimo platformų. Jų sąrašą galite rasti šio puslapio viršuje esančioje palyginimo lentelėje.
  2. Apsilankę pasirinktos tarpusavio skolinimo platformos interneto svetainėje, paskolos skaičiuoklėje nurodykite norimas paskolos sąlygas.
  3. Pasirinkę ir patvirtinę norimas sąlygas, būsite nukreipti į registracijos ir paraiškos pildymo langą.
  4. Užpildykite būtinus laukus, patvirtinkite savo tapatybę ir pateikite bei patvirtinkite savo paskolos paraišką.
  5. Tarpusavio skolinimo platformos operatorius įvertins jūsų paraišką ir jai atitinkant reikalavimus paskolai gauti, priskirs kredito reitingą, kuris įtakos paskolos palūkanų normą.

Kas gali gauti paskolą iš žmonių?

Paskolą iš žmonių gali gauti visi asmenys, atitinkantys paskolos davėjams taikomus reikalavimus ir pačių davėjų taikomas sąlygas paskolų gavėjams. Detalų sąrašą reikalavimų, kurių turi laikytis paskolų davėjai ir jų išaiškinimą galima rasti Vartojimo kredito įstatyme ir Lietuvos banko valdybos nutarimu patvirtintuose Vartojimo kredito gavėjų kreditingumo vertinimo ir atsakingojo skolinimo nuostatuose. 

Pagrindiniai šiuose dokumentuose numatomi reikalavimai:

  • Paskolos gavėjas negali būti jaunesnis nei 18 metų amžiaus.
  • Jis privalo būti Lietuvos pilietis (kai kuriais atvejais užtenka turėti ir nuolatinį leidimą gyventi Lietuvoje).
  • Bendri paskolos gavėjo ir jo šeimos turimi įsipareigojimai negali būti didesni nei 40% gaunamų mėnesinių pajamų.
  • Oficialios pajamos gaunamos ne trumpiau nei 4 pastaruosius mėnesius.
  • Su tam tikromis išimtimis, paskolos gavėjas negali būti neveiksnus tam tikroje srityje, ribotai veiksnus tam tikroje srityje asmeniu priimantis sprendimus tam tikroje srityje priima naudodamasis pagalba.

Paskolos davėjai taip pat gali numatyti papildomus, griežtesnius reikalavimus savo klientams.

Alternatyvos paskoloms iš žmonių

Jei paskola iš žmonių, kai žmogus žmogui skolina pinigus per tarpusavio skolinimo platformą, jums yra neprieinama ar norite apsvarstyti jos alternatyvas dėl kitų priežasčių, galite rinktis iš šių paslaugų:

Paskolos iš žmonių privalumai ir trūkumai

Privalumai

Trūkumai

Vartojimo paskolos
Logo
Enable registration in settings - general