Kredito linija (2024 m. kovas)

Jei ieškote alternatyvos vartojimo kreditui ar kredito kortelei, tuomet kredito linija yra puikus pasirinkimas. Išsirinkit geriausią kredito linijos pasiūlymą ir naudokite pinigus dalimis, palūkanas mokėdami tik už panaudotą kredito linijos dalį. Daugiau paskolų pasiūlymų: vartojimo paskolos.

Atnaujinta - 2024.02.06Informacija šiame puslapyje buvo atnaujinta.

Kas yra kredito linija?

Kredito linija – skolinimosi forma, kuomet kredito įstaiga klientui suteikia kredito limitą, kurį jis galima naudoti dalimis. Palūkanos yra mokamos tik už panaudotą kredito limito dalį. Kreditą galima grąžinti laisvesne forma: mokant dalimis ar visą sumą iš karto. Grąžinus panaudotą kredito rezervo dalį, kredito linijos suteikiamas kredito limitas vėl yra atstatomas ir juo galima naudotis pagal prieš tai galiojusias sąlygas.

Kaip veikia kredito linija?

Kredito limitas veikia panašiai, kaip kredito kortelės, kurios taip pat suteikia kredito limitą, kurį klientas gali panaudoti laisva valia. Kredito įstaigai atidarius kredito liniją, klientas gali bet kada pasinaudoti visa suma ar jos dalimi persivedant pasirinktą sumą pinigų į savo banko sąskaitą.

Grąžinama suma yra paskaičiuojama išskaidant ją lygiomis dalimis iš anksto nustatytam terminui. Bet klientas turi galimybę mokėti ir didesnes įmokas, grąžinti kreditą anksčiau ir taip sutaupyti palūkanų mokėjimų.

Kaip pasinaudoti kredito linija?

Kredito linija galima pasinaudoti sudarius sutartį su tokią finansavimo paslaugą privatiems klientams suteikiančia kredito įstaiga. Kredito linijos sutartį patogiausia sudaryti internetu. Tam reikia:

 1. Užsiregistruoti pasirinktos kredito įstaigos svetainėje.
 2. Patvirtinti savo tapatybę.
 3. Prisijungti prie savitarnos sistemos.
 4. Užpildyti kredito linijos paraišką.
 5. Sulaukti patvirtinimo.
 6. Pasirašyti sutartį atitinkamam kredito limitui.

Kredito linijos sąlygos

Kredito linija turi išskirtines sąlygas, todėl prieš sudarant sutartį yra svarbu su jomis susipažinti bet palyginti kredito linijos pasiūlymus su kitomis, alternatyviomis finansavimo formomis. Su pagrindinėmis kredito linijos sąlygomis galite susipažinti aukščiau esančioje palyginimų lentelėje. Įprastai kredito linijai nėra taikomas sutarties sudarymo, administravimo ir kiti mokesčiai. Tačiau jos pasižymi ženkliai didesne palūkanų norma. Todėl prieš pasinaudojant kredito linija yra svarbu tai įvertinti.

Kas gali pasinaudoti kredito linija?

Kredito linijai yra taikomi tokie patys reikalavimai, kaip ir kitiems vartojimo kreditams. Pagrindiniai numatomi reikalavimai:

 • Gavėjas negali būti jaunesnis nei 18 metų amžiaus.
 • Jis privalo būti Lietuvos pilietis (kai kuriais atvejais užtenka turėti ir nuolatinį leidimą gyventi Lietuvoje).
 • Bendr gavėjo ir jo šeimos turimi įsipareigojimai negali būti didesni nei 40% gaunamų mėnesinių pajamų.
 • Oficialios pajamos gaunamos ne trumpiau nei 4 pastaruosius mėnesius.
 • Su tam tikromis išimtimis, gavėjas negali būti neveiksnus tam tikroje srityje, ribotai veiksnus tam tikroje srityje asmeniu priimantis sprendimus tam tikroje srityje priima naudodamasis pagalba.

Kredito linijos paslauga teikiančios kredito įstaigos taip pat gali numatyti papildomus, griežtesnius reikalavimus savo klientams.

Kredito linijos alternatyvos

Kredito linija turi dvi pagrindines alternatyvas:

Norėdami pasiskolinti pigiau, įvertinkite kiekvienos iš šių paslaugų privalumus ir trūkumus, susipažinkite su tuo, kaip kiekviena iš šių finansavimo formų veikia ir pasidomėkite jų kainomis.

Kredito linijos privalumai ir trūkumai

Privalumai

Trūkumai

Vartojimo paskolos
Logo
Enable registration in settings - general