Standartinė informacija apie vartojimo kreditą

Vartojimo kredito davėjo interneto svetainėje dažnai galima pastebėti standartinės vartojimo kredito informacijos pavyzdinę formą. Joje yra nurodomos pagrindinė informacija apie kredito davėją ir jo suteikiamo vartojimo kredito sąlygas. Prieš imant vartojimo paskolą, visada rekomenduojama susipažinti su standartinės informacijos apie vartojimo kreditą pavyzdine forma bei preliminariu bendros vartojimo kredito kainos metinės normos (BVKKMN) skaičiavimu.

Standartinės informacijos apie kreditą pavyzdinėje formoje gali būti nurodoma ši informacija:

 • Vartojimo kredito davėjo ir vartojimo kredito tarpininkų pagrindiniai rekvizitai (pavadinimas, buveinės adresas, kontaktinė informacija).
 • Vartojimo kredito pagrindinių ypatybių apibūdinimas. Šioje dalyje gali būti nurodoma kredito rūšis, bendra vartojimo kredito suma, lėšų išmokėjimo sąlygos, vartojimo kredito sutarties trukmė, dalinių įmokų mokėjimas ir (tam tikrais atvejais) paskirstymo tvarka bei vartojimo kredito suma, metinė palūkanų norma, bendra vartojimo kredito kainos metinė norma, bendra vartojimo kredito gavėjo mokama suma.
 • Bendra vartojimo kredito kaina. Šioje dalyje gali būti nurodoma vartojimo kredito palūkanų norma, bendros vartojimo kredito kainos metinė norma (MN), bendra vartojimo kredito kaina, išreikšta metiniu procentų dydžiu (MN nurodoma siekiant padėti Jums palyginti skirtingus pasiūlymus), informacija apie tai, ar būtina apdrausti vartojimo kreditą arba sudaryti kitą papildomų paslaugų teikimo sutartį, ar būtina turėti kelias banko sąskaitas, išlaidos pavėluoto įmokų mokėjimo atvejais. Šioje dalyje taip pat nurodomos visos su vartojimo kredito sutartimi susijusios išlaidos.
 • Kiti svarbūs aspektai. Šioje dalyje nurodoma informacija apie teisę atsisakyti sutarties ir gauti vartojimo kredito sutarties projektą, išankstinio grąžinimo sąlygos, informacija apie kreditingumo tikrinimą registruose ir informacinėse sistemose.
 • Jei taikoma, papildoma informacija, kai finansinė paslauga teikiama pagal sutartį, sudaromą naudojant nuotolinio ryšio priemones. Šioje dalyje gali būti nurodoma priežiūros institucija, teisės atsisakyti vartojimo kredito sutarties įgyvendinimas, ginčų sprendimo ne teisme tvarka ir žalos atlyginimo tvarka.

Iki vartojimo kredito sutarties sudarymo, kredito davėjas privalo pateikti tokią informaciją:

 • Kredito rūšį.
 • Bendrą vartojimo kredito sumą ir vartojimo kredito išmokėjimo sąlygas.
 • Sutarties trukmę.
 • Palūkanų normą ir palūkanų normos taikymo sąlygas.
 • Bendrą vartojimo kredito kainos metinę normą (BVKKMN).
 • Bendrą vartojimo kredito gavėjo mokamą sumą (BVKGMS).
 • Kredito įmokų dydį, mokėjimų skaičių ir dažnumą.
 • Pasekmės dėl pavėluotų mokėjimų ir mokėjimų nevykdymo, netesybų skaičiavimo tvarką.
 • Informaciją, susijusią su išankstiniu paskolos grąžinimu, įskaitant galimą kompensaciją kredito davėjui.

Konkrečios vartojimo paskolos sutarties sąlygos yra nustatomos tik atlikus kreditingumo vertinimą ir pateikus vartotojui konkretų vartojimo kredito pasiūlymą. Tačiau prieš imant vartojimo paskolą yra rekomenduojama susipažinti su standartine vartojimo kredito informacija, bendrosiomis vartojimo kredito sutarties sąlygomis, preliminariu vartojimo grafiku ir preliminariomis paskolos sąlygomis pagal pasirinktas sąlygas vartojimo paskolos skaičiuoklėje. Tai padės geriau įvertinti paskolos davėjo siūlomo vartojimo kredito ir jūsų poreikių bei lūkesčių atitikimą prieš imant paskolą ir įsipareigojant jos davėjui.

Taip pat verta atkreipti dėmesį, kad tam tikra standartinė informacija apie kreditą privalo būti nurodyta ir vartojimo kredito sutarties reklamoje. Joje turi būti nurodyta fiksuotoji ir (arba) kintamoji vartojimo kredito palūkanų norma bei informacija apie visas išlaidas, susijusias su bendra kredito kaina, bendra kredito suma, BVKKMN ir jei taikoma, sutarties trukmė ir BVKGMS ir dalinių mokėjimų suma.

Vartojimo paskolos
Logo
Enable registration in settings - general