Vartojimo kredito apribojimas

Jei susiduriate su situacija, kuomet skolinimasis tampa problema, galite pasinaudoti paslaugomis, skirtomis apriboti jūsų galimybes gauti vartojimo kreditą. Tai – Lietuvos banko „STOP vartojimo kreditams“ programa ir UAB Creditinfo Lietuva „Nenoriu kredito“ paslauga.

STOP vartojimo kreditams

„STOP vartojimo kreditams“ yra Lietuvos banko siūloma galimybė nebegauti vartojimo kreditų. Kiekvienas fizinis asmuo gali pasirinkti įtraukti save į asmenų, dėl kurių yra pateikti prašymai neleisti jiems sudaryti vartojimo kredito sutarčių sąrašą ir taip užkirsti kelią vartojimo kredito davėjams suteikti jam vartojimo paskolą.

Įtraukimo į sąrašą taisyklės yra numatytos Lietuvos banko valdybos nutarime „Dėl prašymo neleisti sudaryti vartojimo kredito sutarčių pateikimo ir įrašymo į asmenų, dėl kurių yra pateikti prašymai neleisti jiems sudaryti vartojimo kredito sutarčių, sąrašą ir išbraukimo iš jo taisyklių patvirtinimo“.

Asmuo į sąrašą gali būti įrašytas savo valia arba teismo sprendimu, kai į teismą kreipiasi sutuoktinis, tėvai, prokuroras ar kiti asmenys.

Jei asmuo į sąrašą nori būti įrašytas savo iniciatyva, jis Lietuvos bankui turi pateikti prašymą. Tą galima padaryti internetu, per elektroninius valdžios vartus, prisijungus prie NASIS sistemos.

Taip pat galima užpildytą prašymo formą galima nusiųsti el. paštu bei pristatyti arba atsiųsti registruotu laišku į Lietuvos banką adresu Totorių g. 4, LT-01121, Vilnius.

Prašyme būtina nurodyti, kiek laiko asmuo nori būti įtrauktas į sąrašą. Nenurodžius termino, asmuo į sąrašą įtraukiamas 2 metų laikotarpiui. Tai reiškia, kad visą šį laikotarpį asmuo nebegalės gauti vartojimo kredito.

Daugiau informacijos apie „STOP vartojimo kreditams“ galimybes ieškokite Lietuvos banko puslapyje.

Nenoriu kredito

„Nenoriu kredito“ paslaugą teikia UAB Creditinfo Lietuva. Naudodamiesi šia paslauga fiziniai asmenys gali nemokamai save įtraukti į nekredituotinų asmenų sąrašą. Prieš suteikdami vartojimo kreditą, registru besinaudojantys vartojimo kredito davėjai jį patikrina, ir jei į jį yra įtrauktas vartojimo paskolos paraišką pateikęs asmuo, kredito davėjas atsisako suteikti kreditą.

Kiekvienas asmuo taip pat turi galimybę nemokamai išbraukti save iš nekredituotinų asmenų sąrašo. Tačiau atkreipiamas dėmesys, kad po išbraukimo iš sąrašo yra taikomas 90 d. pereinamasis laikotarpis. Per šį laikotarpį jūs vis dar negalėsite gauti vartojimo kredito.

Daugiau informacijos apie „Nenoriu kredito“ paslaugą ieškokite Creditinfo puslapyje.

Vartojimo paskolos
Logo
Enable registration in settings - general