Lizingas (2024 m. kovas)

Lizingas (išperkamoji nuoma) – greitas ir patogus būdas finansuoti bet kokias išlaidas. Dažniausiai lizingas naudojamas įsigyti automobilį (autolizingas), padengti medicinos išlaidas (medlizingas), taip pat perkant išsimokėtinai. Daugiau paskolų pasiūlymų: vartojimo paskolos.

Atnaujinta - 2024.02.06Informacija šiame puslapyje buvo atnaujinta.

Kas yra lizingas?

Lizingas yra išperkamosios nuomos paslauga, kuria galima pasinaudoti norint finansuoti tam tikrus pirkinius. Dažniausiai lizingas naudojamas finansuoti automobilio įsigijimą, tačiau jį galima naudoti perkant ir kitus, smulkesnius pirkinius. Tokiais atvejais svarbu, kad lizingo bendrovė būtų sudariusi sutartį su parduotuve ar kita įmone, kuri parduoda prekę ar teikia paslaugą.

Kaip pasinaudoti lizingu?

Lizingu pasinaudoti galima kreipiantis į lizingo bendrovę tiesiogiai arba perkant prekes ar atsiskaitant už paslaugas įmonėje, kuri turi sudariusi sutartį su lizingo bendrove. Pastaruoju atveju jums reikės užpildyti sutartį atsiskaitymo vietoje. Sėkmingai atlikus kreditingumo vertinimą ir uždėjus parašą ant lizingo sutarties, jūs už savo pirkinius ar paslaugas atsiskaitysite taip, tarsi turėtumėte paėmę paskolą: kiekvieną mėnesį jums reikės atlikti lizingo įmokas pagal sutartyje numatytas sąlygas. Tokia lizingo paslauga dar vadinama pirkimu išsimokėtinai.

Norint pasinaudoti automobilių lizingu, jums reikės kreiptis į lizingo bendrovę tiesiogiai bei susitarti dėl finansavimo sąlygų bei norimo įsigyti automobilio. Dažniausiai lizingo bendrovė griežtai riboja kokią transporto priemonę galima įsigyti, todėl transporto priemonei reikės atitikti vertės, amžiaus apribojimus, taip pat bus būtina automobilį apdrausti Kasko draudimu, atitikti kitas sąlygas ir reikalavimus. Tokia lizingo paslauga dar vadinama išperkamąja nuoma, nes automobilio nuosavybės teisės sutarties metu priklausys ne jums, o lizingo bendrovei.

Ką pasirinkti, lizingą ar vartojimo paskolą?

Lyginant vartojimo paskolą su pirkimu išsimokėtinai, jūsų pasirinkimas gali priklausyti nuo šių paslaugų kainos, kitų susijusių sąlygų ir paslaugos suteikimo patogumo. Reikšmingų skirtumų tarp vartojimo paskolos ir pirkimo išsimokėtinai nėra, todėl abiem atvejais jūs įsipareigosite kredito davėjui ir kiekvieną mėnesį turėsite mokėti kredito įmokas.

Tuo tarpu vertinant paskolą automobiliui ir automobilių lizingą, skirtumų yra daugiau. Šiuo atveju jums reikės įvertinti finansavimo kainos, pagrindinių ir antrinių sąlygų skirtumus, kurie gali turėti reikšmingą įtaką jūsų sprendimui. Pavyzdžiui, automobilį perkant su vartojimo paskola, jo nuosavybė iš karto priklausys jums. Tuo tarpu transporto priemonę perkant su autolizingu, nuosavybės teisės priklausys lizingo bendrovei. Detalesnį šių paslaugų palyginimą galite matyti šioje lentelėje:

Paskola automobiliuiAutomobilių lizingas
SumaIki 40 000 EURNeribojama
TerminasIki 144 mėn.Iki 144 mėn.
Palūkanų normaNuo 2.7%Banko marža + EURIBOR
Pradinis įnašasNebūtinasNuo 10% automobilio vertės
Nuosavybės teisėsPriklauso gavėjuiPriklauso bankui
Užstatas (automobilio įkeitimas)NebūtinasNebūtinas (automobilis jau priklauso bankui)
DraudimasNebūtinasBūtinas KASKO draudimas
Automobilio amžiusNeribojamasRibojamas
Automobilio pardavimasNeribojamasRibojamas sutarties
Finansuojama automobilio vertėsGalima pasiskolinti daugiau, nei vertas automobilisIki 90% automobilio vertės
Išankstinis grąžinimasGalima grąžinti anksčiau laiko be pabrangimoGalima grąžinti anksčiau laiko be pabrangimo
Išdavimo procedūraPaprasta, mažiau reikalavimųSudėtingesnė, daugiau reikalavimų
Kas gali gauti?Atitinkantys vartojimo kredito reikalavimusAtitinkantys vartojimo kredito reikalavimus
Kredito įmokų draudimasGalimasNegalimas

Detalesnį lizingo ar vartojimo paskolos palyginimą bei pasirinkimo rekomendacijas galite rasti šiame straipsnyje: vartojimo paskola ar lizingas?

Vartojimo paskolos
Logo
Enable registration in settings - general