Paskolos internetu (2024 m. kovas)

Palyginkite visas Lietuvoje suteikiamas paskolas internetu. Išsirinkite geriausią ir pigiausią paskolą internetu pagal jus dominančius kriterijus. Daugiau paskolų pasiūlymų: vartojimo paskolos.

Atnaujinta - 2024.02.06Informacija šiame puslapyje buvo atnaujinta.

Kas yra paskola internetu?

Paskola internetu (arba kreditas internetu) – bet kokios formos įsipareigojimas, kurio sutartį galima sudaryti internetu. Tai – vartojimo paskolos, greitieji kreditai, paskolos automobiliui, būsto remonto paskolos, refinansavimas ir kiti kreditai internetu. Todėl įprastai tokios nuotoliniu būdu suteikiamos paskolos nereikalauja užstato, o sutartis būna sudaroma trumpesniam laikotarpiui.

Paskolas internetu galima gauti sutartį pasirašant Smart-ID programėle ar mobiliuoju parašu. Taip pat tapatybę patvirtinti galima per interneto banką.

Paskolas internetu šiandien suteikia dauguma paskolų davėjų. Pasiskolinti internetu galima iš bankų, kredito unijų, tarpusavio skolinimo platformų, greitųjų kreditų internetu bendrovės. Dėl plataus skolintojų spektro, paskolų internetu sąlygos labai svyruoja. Jos priklauso nuo pasirinkto paskolos davėjo tipo, paskolos sumos bei termino. Dėl šių sąlygų skirtumų yra išskirtinai svarbu paskolų internetu sąlygas palyginti prieš įsipareigojant kuriam nors skolintojui.

Paskolų internetu palyginimas: kaip išsirinkti skolintoją?

Pirmiausia, kadangi paskolų internetu kategorija apima skirtingas paskolų rūšis, reikia išsirinkti konkretų jus dominantį paskolos tipą. Dažniausiai paskolos yra apibrėžiamos savo paskirtimi (automobiliui įsigyti, namų remontui finansuoti, turimų įsipareigojimų refinansavimui, bendram vartojimui ir kt.). Tuomet reikėtų palyginti būtent tos kategorijos paskolų davėjų siūlomas sąlygas. Tačiau galima paskolas internetu palyginti ir nediferencijuojant jų pagal tikslą.

Bet tokiu atveju, dėl itin didelės paskolų internetu kainos variacijos, jas lyginant rekomenduojama didelį dėmesį atkreipti į jų įkainius. Tai yra metinė palūkanų norma (MPN), taikomi mokesčiai ir svarbiausia – bendra vartojimo kredito kainos metinė norma (BVKKMN).

Paskolas internetu taip pat galite palyginti pagal kitus jums aktualius kriterijus. Naudokitės šio puslapio viršuje esančia paskolų internetu palyginimų lentele. Joje galite nesunkiai matyti galimas pasirinktinas paskolos sąlygas (sumą ir terminą) bei preliminarią kainą (MPN ir BVKKMN). Taip pat prie kiekvieno paskolos internetu davėjo galite matyti išvardintus jų privalumus ir trūkumus. Norint dar detalesnės informacijos, galite skaityti mūsų parengtą davėjo apžvalgą.

Tačiau atkreipiame dėmesį, kad tiek mūsų lentelėje nurodytos, tiek atskiro kredito davėjo puslapyje esančioje paskolos skaičiuoklėje pateikiamos sąlygos yra preliminarios. Kreditas internetu suteikiamas individualiomis sąlygomis ir tik po to, kai atlikus individualų mokumo vertinimą yra pateikiamas konkretus, asmeninės paskolos pasiūlymas.

Kaip gauti paskolą internetu?

Žingsniai paskolai internetu gauti​
Pasirinkite paskolos davėją
Iš puslapio viršuje esančios lentelės išsirinkite jus dominantį paskolos internetu davėją ir spauskite mygtuką „Gauti paskolą“. Būsite nukreipti tiesiai į pasirinkto kreditoriaus interneto svetainę.
Nurodykite paskolos sąlygas
Atsidariusiame puslapyje turėtumėte matyti paskolos skaičiuoklę. Joje turite nurodyti norimą paskolos sumą ir įsipareigojimo laikotarpį. Skaičiuoklėje taip pat turėtumėte matyti preliminarias paskolos sąlygas. Jei sąlygos jus tenkina - tęskite paraiškos pildymą. Jei skaičiuoklės nematote pagrindiniame kreditoriaus puslapyje, navigacijos meniu pasirinkite norimą paskolos tipą.
Užpildykite paraišką
Užpildykite paraišką, nurodydami asmeninius, kontaktinius ir finansinius duomenis. Paraiškai pateikti gali reikėti prisiregistruoti ir patvirtinti tapatybę arba prisijungti prie kreditoriaus savitarnos sistemos.
Pateikite paraišką
Užpildžius paraišką ir patvirtinus tapatybę, pateikite paraišką. Netrukus turėtumėte sulaukti atsakymo dėl paskolos suteikimo.

Paskolų internetu kaina: BVKKMN, palūkanos ir kiti mokesčiai

Kaip jau minėjome, dėl plataus paskolų internetu pasirinkimo diapozono, labai svyruoja ir jų kaina. Ją galima išskirti į du komponentus: mokamas palūkanas ir paskolos mokesčius. Šios dalys, kartu su grąžinamos paskolos dalimis, sudaro kiekvieną mėnesį mokamas kredito įmokas. Realią už kreditą mokamą kainą nurodo bendra vartojimo kredito kaina (BVKKMN). Tai – procentine išraiška išreikštas rodiklis, nurodantis kiek palūkanų ir kitų mokesčių bendrai reikės sumokėti per metus.

Vertinant visas paskolų internetu kategorijai priskiriamas paslaugas, galima apytiksliai įvertinti jų vidutinę kainą. Vertinant taip, sąrašas nuo pigiausio iki brangiausio paskolų tipo preliminariai atrodo taip:

Kas gali gauti paskolą internetu?

Paskolą internetu gali gauti visi asmenys, atitinkantys paskolos davėjams taikomus reikalavimus ir pačių davėjų taikomas sąlygas paskolų gavėjams. Detalų sąrašą reikalavimų, kurių turi laikytis paskolų davėjai ir jų išaiškinimą galima rasti Vartojimo kredito įstatyme ir Lietuvos banko valdybos nutarimu patvirtintuose Vartojimo kredito gavėjų kreditingumo vertinimo ir atsakingojo skolinimo nuostatuose. 

Pagrindiniai šiuose dokumentuose numatomi reikalavimai:

 • Paskolos gavėjas negali būti jaunesnis nei 18 metų amžiaus.
 • Jis privalo būti Lietuvos pilietis (kai kuriais atvejais užtenka turėti ir nuolatinį leidimą gyventi Lietuvoje).
 • Bendri paskolos gavėjo ir jo šeimos turimi įsipareigojimai negali būti didesni nei 40% gaunamų mėnesinių pajamų.
 • Oficialios pajamos gaunamos ne trumpiau nei 4 pastaruosius mėnesius.
 • Su tam tikromis išimtimis, paskolos gavėjas negali būti neveiksnus tam tikroje srityje, ribotai veiksnus tam tikroje srityje asmeniu priimantis sprendimus tam tikroje srityje priima naudodamasis pagalba.

Paskolos davėjai taip pat gali numatyti papildomus, griežtesnius reikalavimus savo klientams.

Papildomai, atskiroms paskolų internetu kategorijoms gali būti taikomi specialūs reikalavimai. Pavyzdžiui, būsto remonto ar automobilio įsigijimo paskolos yra susietos su konkrečiomis išlaidomis. Todėl jų panaudojimas yra sąlygotas sutartyje numatytų apribojimų.

Kada rekomenduojama kreiptis dėl paskolos internetu?

Paskola internetu suteikia didžiausią patogumą tiek ją imant, tiek grąžinant. Įprasta, kad užpildyti paskolos paraišką galima per kelias minutes išimtinai nuotoliniu būdu. Patvirtinimas dėl paskolos suteikimo ir pinigų pervedimas gali būti įvykdytas per terminą, įprastai svyruojantį nuo 15 minučių iki vienos darbo dienos.

Atsižvelgus į paskolos internetu pliusus ir minusus, kreiptis dėl jos rekomenduojama, kai:

 • Svarbu gauti paskolą būtent internetu, neišeinant iš namų ar nesant galimybei pasiskolinti kitais būdais.
 • Alternatyvos yra brangesnės arba paskolos internetu kaina yra tik nežymiai didesnė ir nenusveria kitų tokio skolinimosi būdo privalumų.
 • Esate tikri, kad toks finansinis įsipareigojimas neigiamai neįtakos jūsų asmeninių finansų.
 • Imamos paskolos BVKKMN yra mažesnis nei kitų turimų įsipareigojimų, kuriuos tokiu būdu galima refinansuoti.

Jei skolinatės konkrečiam pirkiniui, o ne vartojimui bendrai, rekomenduojama imti paskolą internetu, kuri būtų susieta su konkrečiu tikslu. Dažniausiai, tai yra paskolos automobiliui, būsto remontui ar refinansavimui. Taip susietos paskolos internetu būna pigesnės.

Kam galima panaudoti paskolą internetu?

Internetu paimtą paskolą galima panaudoti įvairiems tikslams. Tai apima, bet neapsiriboja:

Paskolų internetu privalumai ir trūkumai

Privalumai

Trūkumai

Dažniausiai užduodami klausimai

 • Kas suteikia paskolas internetu?
  Paskolas internetu suteikia dauguma paskolų davėjų: bankai, kredito unijos, tarpusavio skolinimo platformas, greitųjų kreditų bendrovės.
 • Kaip greitai galima gauti paskolą internetu?
  Kadangi paskolos internetu apima daug skirtingų paskolų tipų, o jas suteikia daug skirtingų paskolų davėjų, negalima vienareikšmiškai įvertinti paskolos išdavimo termino. Jis gali svyruoti nuo 5 ar 15 minučių (greitieji kreditai, momentinės paskolos) iki 1 darbo dienos (dauguma vartojimo paskolų ir kitų kreditų internetu) ar iki kelių darbo dienų (kai kurios paskolos per tarpusavio skolinimosi platformas).
 • Ar galima gauti paskolą internetu su bloga kredito istorija?​
  Kredito istorijos įtaka paskolos suteikimui skiriasi, priklausomai konkretaus paskolos tipo, kredito sumos, paskolos davėjo skolinimo praktikos. Kai kurios paskolos internetu gali būti išduotos net ir turintiems blogą kredito istoriją, kai tuo tarpu kiti skolintojai gali reikalauti nepriekaištingos kredito istorijos.
 • Ar galima gauti paskolą internetu turint skolų?
  Paskolą internetu galima gauti turint įsipareigojimų, kurių mėnesio įmokos neviršija 40% gaunamų mėnesio pajamų. Taip pat svarbu neturėti oficialiai registruotų pradelstų mokėjimų ar įsiskolinimų kitoms kredito įstaigoms. Plačiau: Paskolos turintiems skolų.
 • Ar galima gauti mini paskolą internetu?
  Taip, internetu suteikiamos mini paskolos nuo 50 eurų.
 • Kodėl man nebuvo suteikta paskola internetu?
  Paskola internetu galėjo būti nesuteikta dėl daug priežasčių: nepakankamų pajamų ar per trumpo darbo stažo, per didelių įsipareigojimų, pradelstų mokėjimų ar įsiskolinimų, blogos kredito istorijos, kitų reikalavimo neatitikimų. Kiekviena kredito įstaiga privalo atlikti individualų kreditingumo tikrinimą ir privalo laikytis Atsakingo skolinimo nuostatų. Neatitinkant numatytų reikalavimų - paskola negalės būti suteikta.
 • Ar galima gauti paskolą internetu be kredito patikrinimo?
  Ne, kiekviena kredito įstaiga prieš suteikdama vartojimo paskolą internetu yra įpareigota atlikti kreditingumo tikrinimą ir laikytis Atsakingo skolinimo nuostatų.
 • Ar suteikiamos paskolos internetu bedarbiams?
  Paskolą internetu nedirbantys asmenys gali gauti tik tuo atveju, jei turi kitą, su darbo santykiais nesusijusį pajamų šaltinį bei atitinka kitus paskolos gavėjui keliamus reikalavimus. Neturint kito pajamų šaltinio, paskolos bedarbiams nėra suteikiamos.
 • Ką daryti, jei reikia skubios paskolos internetu?
  Kai kurie kredito davėjai paskolą internetu gali išduoti per 5 minutes. Tam kad gauti paskolą per 5 min., jums reikės pasirinkti kredito davėją su greičiausiu ir paprasčiausiu kreditingumo vertinimu. Dažniausiai tai yra kredito davėjai, kurie teikia greitas paskolas nedidelėmis sumomis ir su trumpesniu įsipareigojimo terminu.
 • Ar internetu galima gauti asmeninę paskolą?
  Taip, kaip ir kitais atvejais, imant paskolą internetu yra atliekamas individualus mokumo vertinimas ir tik jį atlikus paskolos gavėjui yra pateikiamas individualus, jo mokumą ir kitas aplinkybes atitinkantis pasiūlymas.
 • Jau turiu įsipareigojimų, tačiau mane domina nauji kreditai internetu, ar galėsiu pasiskolinti?
  Įsipareigojimų skaičius nėra reikšmingas kriterijus, sprendžiant ar jums galės būti suteikti nauji kreditai internetu. Svarbiausia, kad bendra turimų įsipareigojimų vertė neviršytų 40% to paties laikotarpio pajamų ir nė vienas iš turimų įsipareigojimų nebūtų pradelstas ar registruotas, kaip skola. Tačiau naujos paskolos galimybes kiekvienas paskolos davėjas vertina individualiai.
 • Ar suteikiamos paskolos internetu nuo 18 metų?
  Taip, dauguma kredito davėjų teikia paskolas nuo 18 m. Dalis teikia kreditus internetu asmenims nuo 21 metų.
Vartojimo paskolos
Logo
Enable registration in settings - general