Paskolos turintiems skolų (2024 m. vasaris)

Turite skolų ir ieškote galimybės pasiskolinti? Gauti paskolą turint skolų, jei jos neviršija 40% jūsų pajamų ir neturite oficialiai pradelstų mokėjimų yra labai paprasta. Galite tiek pasiskolinti, tiek refinansuoti savo įsipareigojimus. Daugiau refinansavimo paskolų: refinansavimas.

Atnaujinta - 2024.02.06Informacija šiame puslapyje buvo atnaujinta.

Kas yra paskola turintiems skolų?

Paskola turintiems skolų – tai kreditas, skirtas asmenims, kurie jau turi įsipareigojimų (paskolų, kreditų ar pan.). Ji gali būti panaudota turimiems įsipareigojimams refinansuoti arba pasiskolinti papildomai.

Kas gali gauti paskolą turint skolų?

Reikalavimai paskolai turintiems įsipareigojimų gauti yra identiški tiems, kurie taikomi bet kokiems kitiems pasiskolinti norintiems asmenims. Tai reiškia, kad paskolos gavėjas privalo atitikti paskolos davėjams taikomus reikalavimus ir pačių davėjų taikomas sąlygas paskolų gavėjams. Detalų sąrašą reikalavimų, kurių turi laikytis paskolų davėjai ir jų išaiškinimą galima rasti Vartojimo kredito įstatyme ir Lietuvos banko valdybos nutarimu patvirtintuose Vartojimo kredito gavėjų kreditingumo vertinimo ir Atsakingojo skolinimo nuostatuose. 

Pagrindiniai šiuose dokumentuose numatomi reikalavimai:

 • Paskolos gavėjas negali būti jaunesnis nei 18 metų amžiaus.
 • Jis privalo būti Lietuvos pilietis (kai kuriais atvejais užtenka turėti ir nuolatinį leidimą gyventi Lietuvoje).
 • Bendri paskolos gavėjo ir jo šeimos turimi įsipareigojimai negali būti didesni nei 40% gaunamų mėnesinių pajamų.
 • Oficialios pajamos gaunamos ne trumpiau nei 4 pastaruosius mėnesius.
 • Su tam tikromis išimtimis, paskolos gavėjas negali būti neveiksnus tam tikroje srityje, ribotai veiksnus tam tikroje srityje asmeniu priimantis sprendimus tam tikroje srityje priima naudodamasis pagalba.

Paskolos davėjai taip pat gali numatyti papildomus, griežtesnius reikalavimus savo klientams. Jei paraiškos teikėjas jau turi įsipareigojimų, kredito davėjas gali kelti didesnius reikalavimus kreditingumo vertinimui. Tačiau bendrai, atitinkant šiuos reikalavimus, kreditai duodami ir turintiems skolų.

Kaip gauti paskolą turint skolų?​

Paskolos turintiems skolų yra suteikiamos tuo pačiu principu, kaip ir visos kitos refinansavimo ar vartojimo paskolos. Pirmiausia tai reiškia, kad paskolos gavėjas privalo atitikti visus aukščiau aprašytus ir Atsakingo skolinimo nuostatuose numatytus reikalavimus paskolai gauti. Taip pat svarbu, kad asmuo neturėtų oficialiai registruotų pradelstų mokėjimų, kurie atsispindėtų kredito istorijoje. Pasitikrinti savo kredito istoriją ir ar neturite pradelstų mokėjimų galite Lietuvos banko Paskolų rizikos duomenų bazėje

Jei atitinkate visus keliamus reikalavimus, paskolą turintiems skolų galite gauti atlikdami šiuos veiksmus:

 1. Pasirinkite vieną iš galimų paskolos davėjų. Jų sąrašą galite rasti šio puslapio viršuje esančioje palyginimo lentelėje.
 2. Apsilankę pasirinkto kredito davėjo interneto svetainėje, paskolos skaičiuoklėje nurodykite norimas paskolos sąlygas.
 3. Pasirinkę ir patvirtinę norimas sąlygas, būsite nukreipti į registracijos ir paraiškos pildymo langą.
 4. Užpildykite būtinus laukus, patvirtinkite savo tapatybę ir pateikite bei patvirtinkite savo paskolos paraišką. Taip pat gali būti reikalingas registracijos mokestis, kuriuo patvirtinsite savo banko sąskaitą. Paskolos be registracijos mokesčio išduodamos esant galimybei kitokiam tapatybės patvirtinimo būdui).
 5. Paskolos davėjui atlikus kreditingumo vertinimą, paraiškos patvirtinimo atveju turėsite pasirašyti paskolos sutartį (mobiliuoju parašu, Smart-ID programėle ar kitu paskolos davėjo siūlomu metodu).
 6. Pasirašius sutartį, pinigai netrukus bus pervesti į Jūsų asmeninę banko sąskaitą, kurią nurodėte registracijos metu.

Kredito davėjas taip pat gali reikalauti pateikti papildomus dokumentus, tokius kaip deklaracijos, išrašai ar kitų dokumentų kopijos, pagrindžiančios gaunamas pajamas.

Kiek galima pasiskolinti turint skolų?

Nesant kitoms kliūtims paskolai gauti, leidžiama pasiskolinti paskolos suma priklausys nuo trijų faktorių:

 • Pasirinkto kredito davėjo bendrai tokio pobūdžio paskoloms taikomos maksimalios paskolos sumos.
 • Individualiai nustatytų skolinimo sąlygų atsižvelgiant į atliktą kreditingumo vertinimą ir kredito istoriją.
 • Turimų paskolų ir kitų įsipareigojimų bei pajamų santykį.

Paaiškinant paskutinį punktą: pavyzdžiui, uždirbant 2 000 EUR ir turint oficialiai registruotą paskolą, kreditą, lizingą ar kito pobūdžio įsipareigojimų, kurių bendra mėnesio įmoka yra 500 EUR, papildomai galima pasiskolinti paskolą, kurios aptarnavimo kaštai (palūkanos ir kiti mokesčiai) per mėnesį neviršytų 300 EUR).

Ar galima gauti paskolą su bloga kredito istorija?

Kaip ir aptariamuoju paskolos turintiems skolų atveju, paskolos su bloga kredito istorija taip pat yra suteikiamos. Tačiau joms taip pat gali būti taikomi papildomi reikalavimai ar papildomos sąlygos.

Kredito istorija yra vienas pagrindinių dokumentų vertinant asmens mokumą. Tai yra dokumentas, kuriame yra kaupiama informacija apie asmens finansinius įsipareigojimus ir jų vykdymą. Joje yra registruojami visi prisiimti įsipareigojimai (paskolos, kreditai, lizingai, kredito kortelės, pirkimas išsimokėtinai ir kt.) bei kiekvienas jų vykdymo ar nevykdymo atvejis. Pavyzdžiui, neatlikta ar pavėluota atlikti įmoka ar skolų perdavimas antstoliams yra įtraukiami į kredito istoriją. Taip jie tampa matomi kiekvienam kredito davėjui. Tai – labai svarbu, nes paskolos netikrinant kredito istorijos ar neįvertinus asmens turimų skolų negali būti suteikiamos.

Ar paskola su bloga kredito istorija bus suteikta priklausys nuo konkretaus mokumo vertinimo (paskolos be mokumo ar pajamų vertinimo nėra suteikiamos). Jei neseniai buvo vėluotos atlikti įmokos arba jas vėluojama atlikti šiuo metu, tokie įrašai kredito istorijoje tikriausiai užkirs kelią gauti paskolą.

Tačiau kita vertus, jei neigiami įrašai į kredito istoriją pateko prieš ilgą laiką ir pastaruoju metu įsipareigojimai buvo vykdomi nepriekaištingai, tuomet paskolos su bloga kredito istorija gali būti suteiktos.

Išskyrus minėtus atvejus, kai turimos skolos ar blogi kredito istorijos įrašai užkerta kelią kreditui gauti bet kur, įprastai skolų bei kredito istorijos įtaka yra vertinama individualiai. Todėl vieno paskolos davėjo neigiamas atsakymas nebūtinai reiškia, kad kitas davėjas kredito istoriją įvertins taip pat ir pateiks identišką atsakymą.

Dažniausiai užduodami klausimai

 • Ką daryti, jei reikalinga skubi paskola įsiskolinusiems?
  Tokiu atveju reikėtų ieškoti kitų būdų spręsti susidariusias finansines problemas, nes paskolos įsiskolinusiems negali būti suteikiamos.
 • Ar suteikiamos paskolos įsiskolinusiems?
  Jei turite registruotų pradelstų mokėjimų arba jūsų skolos yra perduotos antstoliams, tuomet galimybės gauti paskolos įsiskolinimams padengti ar kitoms reikmėms neturėsite, nes kreditai įsiskolinusiems asmenims negali būti suteikiami.
 • Ar suteikiamos paskolos turintiems antstolių?
  Ne, paskolos skolininkams, t.y. asmenims, kurių skolos perduotos antstoliams, nėra suteikiamos.
 • Kur gauti paskolą turint skolų?
  Jei jūsų mėnesiniai įsipareigojimai neviršija 40% mėnesio pajamų ir neturite pradelstų mokėjimų, potencialiai paskolą galite gauti visur, kur išduodamos refinansavimo ir vartojimo paskolos (arba žr. lentelėje puslapio viršuje).
 • Ar galima gauti paskolą be kredito tikrinimo?
  Ne, paskolos be kredito patikrinimo nėra suteikiamos. Kliento mokumo vertinimas yra privalomas kiekvienas oficialiam paskolos davėjui.
 • Ar galima gauti paskolą turint antstolių?
  Ne, paskolos turintiems antstolių nėra suteikiamos.
Vartojimo paskolos
Logo
Enable registration in settings - general