Paskolos dirbantiems savarankiškai (2024 m. kovas)

Atraskite galimybę gauti vartojimo paskolą dirbant pagal individualią veiklą. Palyginkite paskolas dirbantiems savarankiškai ir išsirinkti geriausiai jūsų poreikius atitinkantį kreditą. Daugiau paskolų pasiūlymų: vartojimo paskolos.

Atnaujinta - 2024.02.06Informacija šiame puslapyje buvo atnaujinta.

Kas yra paskola su individualia veikla?

Paskola dirbantiems savarankiškai – tai vartojimo paskola, kuri suteikiama be turto įkeitimo ir kuri yra skirta asmenims, kurie pagrindines pajamas gauna iš individualios veiklos (dirbant pagal individualios veiklos pažymėjimą), dirbant su verslo liudijimu ar pagal autorines sutartis. 

Paskola dirbantiems sau yra suteikiama tuo pačiu principu, kaip ir vartojimo paskolos kitiems asmenims. Tačiau dėl su individualia veikla susijusios didesnės skolinimo rizikos, vartojimo kredito davėjai gali taikyti papildomus reikalavimus arba atsisakyti suteikti kreditą.

Kaip gauti paskolą dirbant pagal individualią veiklą?

Jei dirbate pagal individualią veiklą ir neturite kitų darbo santykių, jums gauti paskolą yra sudėtingiau, nei samdomą darbą dirbantiems ir pakankamą darbo stažą turintiems asmenims. Savarankiškai dirbantys asmenys yra kredito davėjų traktuojami kaip rizikingesnė grupė, kurios pajamos yra mažiau pastovios ir mažiau apibrėžtos. Todėl dalis kredito davėjų atsisako suteikti vartojimo paskolą dirbantiems savarankiškai, kita dalis – tą daro keldama aukštesnius reikalavimus. Pavyzdžiui, dalis kredito davėjų gali reikalauti, kad savarankiškai dirbantis asmuo pateiktų pastarųjų 2 metų metinių pajamų deklaracijų kopijas.

Norėdami gauti vartojimo paskolą dirbant pagal individualią veiklą, sekite šiuos žingsnius:

  1. Pasirinkite vieną iš paskolos davėjų, kurie suteikia paskolas dirbantiems savarankiškai. Tokių paskolos davėjų sąrašą galite rasti šio puslapio viršuje esančioje palyginimo lentelėje.
  2. Apsilankę pasirinkto kredito davėjo interneto svetainėje, paskolos skaičiuoklėje nurodykite norimas paskolos sąlygas.
  3. Pasirinkę ir patvirtinę norimas sąlygas, būsite nukreipti į registracijos ir paraiškos pildymo langą.
  4. Užpildykite būtinus laukus, patvirtinkite savo tapatybę ir pateikite bei patvirtinkite savo paskolos paraišką.
  5. Esant kredito davėjo poreikiui, gali reikėti pateikti papildomus individualios veiklos pajamas įrodančius dokumentus.

Reikalavimai vartojimo paskolai dirbant pagal individualios veiklos pažymėjimą

Priimdami sprendimą dėl vartojimo paskolos suteikimo, paskolos davėjai privalo vadovautis Vartojimo kredito įstatymu ir Lietuvos banko valdybos nutarimu patvirtintais Vartojimo kredito gavėjų kreditingumo vertinimo ir atsakingojo skolinimo nuostatais. Abu dokumentai numato tokius reikalavimus paskolos gavėjui:

  • Paskolos gavėjas negali būti jaunesnis nei 18 metų amžiaus.
  • Jis privalo būti Lietuvos pilietis (kai kuriais atvejais užtenka turėti ir nuolatinį leidimą gyventi Lietuvoje).
  • Bendri paskolos gavėjo ir jo šeimos turimi įsipareigojimai negali būti didesni nei 40% gaunamų mėnesinių pajamų.
  • Su tam tikromis išimtimis, paskolos gavėjas negali būti neveiksnus tam tikroje srityje, ribotai veiksnus tam tikroje srityje asmeniu priimantis sprendimus tam tikroje srityje priima naudodamasis pagalba.

Vartojimo kredito davėjai gali numatyti papildomus reikalavimus paskolai gauti bei reikalauti individualios veiklos pajamas pagrindžiančių dokumentų kopijų (pajamų deklaracijų ar pan.). Taip pat jis gali reikalauti, kad individualios veiklos pajamos būtų gaunamos ilgesnį laikotarpį (12-24 mėn). Dėl konkrečių paskolos suteikimo sąlygų reikėtų kreiptis į pasirinktą skolintoją.

Kam galima panaudoti paskolą dirbantiems savarankiškai?

Savarankiškai dirbantys, kaip ir bet kurie kiti asmenys, vartojimo kreditą gali panaudoti bet kokiam poreikiui, nes jis nėra susisiejamas su konkrečiu pirkiniu. Dažniausiai vartojimo paskolos naudojamos šioms išlaidoms padengti:

Vartojimo paskolos
Logo
Enable registration in settings - general