Ar suteikiamos paskolos nedirbantiems?

Žmonės gali susidurti su įvairiais finansiniais sunkumais, o viena sudėtingiausių situacijų – darbo ir pajamų praradimas. Tokiais atvejais žmonės ieško įvairių sprendimų ir vienas tokių yra paskola. Bet ar paskolos bedarbiams gali būti suteikiamos ir kaip kredito davėjai vertina paraiškas asmenų, kurie neturi pakankamai pajamų iš samdomo darbo?

Pajamų vertinimas – privalomas

Prieš įvertinant, ar galima gauti paskolą nedirbant, pirmiausia reikėtų suprasti, kaip kredito davėjai išduoda paskolas. Visos paskolos internetu turi standartinius reikalavimus: prieš suteikiant bet kokį kreditą, jo davėjas privalo visapusiškai įvertinti asmens kreditingumą (mokumą), įskaitant ir asmens pajamas. Tai – viena iš atsakingo skolinimo nuostatų, kurių privalo laikytis kiekvienas paskolos davėjas. Todėl paskolos be pajamų vertinimo negali būti suteikiamos. O taip pat negali būti suteikiamos ir paskolos nedirbantiems ar negaunantiems pajamų asmenims. Todėl neturint darbo ir likus be pajamų šaltinio, bet norint pasiskolinti yra būtina gauti kitų oficialių pajamų, kurias kredito davėjas įvertinti individualiai, jau minėto mokumo vertinimo metu. Jei pajamos yra neoficialios paskolos gauti nepavyks.

Taip pat dėl numatytos tvarkos negali būti suteikiama paskola bedarbiams ir be jokių registracijos mokesčių, nes tapatybės patvirtinimas irgi yra privalomas kiekvienam kredito davėjui.

Pajamų tipo įtaka paskolos gavimui

Kaip jau buvo minėta, paskolos be pajamų gauti nepavyks, nes jų vertinimą privalo atlikti kiekvienas kredito davėjas, kad būtų užtikrinamas paskolos grąžinimas. Taip pat nepavyks gauti ir paskolos be darbo stažo. Tačiau jei bedarbis asmuo gauna kitokias pastovias, oficialias pajamas ir gali jas pagrįsti dokumentais, tuomet atsiranda papildomos galimybės pasiskolinti.

Paprasčiausia tiems, kurie dirba samdomą darbą pilnu etatu (visą darbo dieną). Tokiais atvejais yra svarbus darbo stažas (paskolos neišdirbus 4 mėnesių negali būti suteikiamos) ir pakankamas pajamų dydis (įsipareigojimai negali būti didesni nei 40% pajamų). Pilnu etatu samdomą darbą dirbantys asmenys turės mažiausiai problemų dėl pajamų vertinimo. Dirbant ne pilnu etatu viskas priklausys nuo gaunamų pajamų dydžio, tačiau pats kreditingumo vertinimas – iš esmės toks pat, kaip ir prieš tai aptartu atveju.

Sudėtingiau tiems, kurie dirba savarankiškai (užsiima individualia veikla, dirba pagal patentą ar kt.). Tokiais atvejais tam, kad kredito davėjas galėtų atlikti pilnavertį mokumo ir pajamų vertinimą, yra prašoma pateikti papildomų, pajamas ir jų stabilumą įrodančių dokumentų. Dažniausiai reikia pateikti pastarųjų 24 mėnesių dokumentų, kurie įrodytų gaunamas pajamas: banko sąskaitos išrašus, mokesčių deklaracijas, sudarytas sutartis ir kt.

Kodėl neverta svarstyti paskolos nedirbantiems?

Net tais atvejais, kai dėl vienų ar kitų priežasčių galima gauti paskolą, vis tiek nerekomenduotina jos imti. Taip yra todėl, kad paskolos bedarbiams kaina bus didžiulė: norėdami apsidrausti, net tais atvejais, kai turėsite pakankamai kitokio pobūdžio pajamų, kredito davėjai taikys didesnę palūkanų normą, didesnius sutarties administravimo mokesčiu, ko pasekoje paskolos BVKKMM (bendra vartojimo kredito kainos metinė norma) bus neproporcingai didelė. Tas pats galioja visų paskolų atveju, todėl greita paskola ar greitas kreditas nedirbantiems gali būti dar brangesnis. Tai gali tapti per didele našta asmeniui, kuris ir taip negauna pakankamai pastovių pajamų.

Todėl tokiais atvejais neverta imti vartojimo paskolos: kreditai nedirbantiems gali labai lengvai pagilinti turimas finansines problemas bei sukelti dar daugiau įtampos ir streso. Reikėtų atkreipti ypatingą dėmesį į tuos įsipareigojimus, kurie įprastai turi didesnę kainą, t.y. greitos paskolos ar greitieji kreditai, kurie bedarbiams galėtų padaryti tik papildomos žalos ilguoju laikotarpiu.

Kaip gauti paskolą su mažomis pajamomis?

Jei pajamas gaunate ir turite pakankamą 4 mėnesių darbo stažą (paskola neišdirbus 4 mėnesių dabartinėje darbovietėje nebus suteikta), tuomet svarbu įsitikinti, kad jūsų pajamos yra pakankamai didelės. Kredito davėjai gali reikalauti, kad absoliutus pajamų dydis būtų ne mažesnis, nei jų nustatytas. Reikalaujamas minimalių pajamų dydis gali skirtis. Tačiau dar svarbiau, kad pajamos būtų pakankamos tam, kad padengtų įsipareigojimus. Kredito gauti negalima, jei įsipareigojimų vykdymui yra skiriama daugiau nei 40% pajamų.

Todėl paskolos su mažomis pajamomis gali būti suteiktos, bet būtina įsitikinti, kad jos yra didesnės nei minimalus konkretaus kredito davėjo reikalaujamas dydis, o jų ir įsipareigojimų santykis nesudaro didesnio nei 40% dydžio, nes paskolos bedarbiams įsiskolinusiems negali būti suteikiamos.

Tačiau visais atvejais svarbu atminti, kad laiku nevykdomi įsipareigojimai gali neigiamai paveikti kredito istoriją. O ji įtakoja jūsų skolinimosi galimybes daug metų: paskolos su bloga kredito istorija, net tais atvejais, kai jos suteikiamos, gali turėti daug didesnę palūkanų normą ir BVKKMN.

Vartojimo paskolos
Logo
Enable registration in settings - general