Kredito atostogos: kaip atidėti įmokas?

Susidūrus su sunkumais mokėti vartojimo kredito įmokas yra svarbu ieškoti sprendimų. Priešingu atveju, dėl laiku nevykdomų įsipareigojimų gali būti pradėti skaičiuoti delspinigiai, gali būti neigiamai paveikta jūsų kredito istoriją, o kraštutiniu atveju gali būti pradėta skolų išieškojimo procedūrą, jūsų skolos gali būti perduotos antstoliams.

Vienas iš sprendimų yra kredito atostogos arba vartojimo paskolos įmokų atidėjimas. Pasinaudojus kredito atostogomis ir atidėjus įmokas, numatytą terminą jums reikės mokėti tik palūkanas. Paskolos grąžinimo grafikas yra pakoreguojamas atsižvelgiant į laikotarpį, kuriam buvo atidėtos įmokos.

Kredito atostogos suteikia galimybę vartojimo paskolos gavėjui iki 3 mėnesių atidėti įsipareigojimų vykdymą. Per šį laikotarpį kredito davėjui reikia mokėti tik palūkanas.

Kas gali pasinaudoti kredito atostogomis?

Kredito atostogomis pasinaudoti galima:

  • nutrūkus santuokai;
  • mirus sutuoktiniui;
  • tapus nedarbingu ar iš dalies darbingu;
  • jums ar jūsų sutuoktiniui netekus darbo arba trečdalio ar daugiau pajamų;
  • atliekant nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą.

Kaip pasinaudoti kredito atostogomis?

Norint pasinaudoti kredito atostogomis, kredito davėjui būtina nusiųsti raštišką prašymą bei pridėti jį pagrindžiančius dokumentus. Kredito įmokos atidedamos nuo to momento, kai kredito davėjas patvirtina įmokų atidėjimą.

Vartojimo paskolos įmokos gali būti atidedamos ir ilgesniam nei 3 mėnesių laikotarpiui, jei dėl to pasiekiamas susitarimas su vartojimo kredito davėju.

Kiti būdai atidėti kredito įmokas

Paskolos gavėjui susidūrus su sunkumais grąžinti paskolą, kredito davėjas gali pasiūlyti kitų sprendimų situacijai spręsti. Tarp jų:

  • Paskolos grąžinimo termino pratęsimas;
  • Paskolos įmokos mokėjimo dienos pakeitimas;
  • Paskolos įmokų mokėjimų grafiko keitimas;
  • Kiti įmokų atidėjimo sprendimai (pvz. atidėjimas ilgesniam nei 3 mėnesių laikotarpiui, atidėjimas kartu su palūkanų mokėjimais ir t.t.).

Susidūrus su įsipareigojimų pagal vartojimo kredito sutartį vykdymu galima pasinaudoti ir paskolų refinansavimo paslauga.

Verta atkreipti dėmesį, kad paskolos davėjai yra suinteresuoti kredito gavėjo mokumu, savalaikiu įmokų atlikimu. Todėl susidūrus su finansiniais sunkumais, kredito davėjai yra suinteresuoti ieškoti sprendimo, kuris padėtų užtikrinti paskolos gavėjo mokumą. Tai reiškia, kad net jei sudaryta paskolos sutartis nenumato tam tikrų galimybių, kurios palengvintų finansinę naštą, visada rekomenduojama kreiptis į kredito davėją jo nurodytais kontaktais ir bandyti ieškoti abiems pusėms naudingo sprendimo.

Bet pirmiausia visada vertėtų susipažinti su paskolos sutartyje ir teisės aktuose užtikrintomis teisėmis, kuriomis galima pasinaudoti atsidūrus sunkesnioje finansinėje padėtyje. Nesant galimybėms tą padaryti patiems, visada gali kreiptis kvalifikuotos pagalbos į profesionalą arba pateikti užklausą savo kredito davėjui, kuris paaiškintų jūsų teises ir patartų, kaip geriausia elgtis tokiose aplinkybėse.

Svarbu pirmiausia susipažinti su savo teisėmis ir jas išnaudoti arba ieškoti sprendimo kartu su kredito davėju. Taip pat visada galima įvertinti refinansavimo galimybes. Atsidūrus sunkioje finansinėje situacijoje skolintis papildomai yra nerekomenduojama, nebent nuodugnus situacijos įvertinimas leidžia manyti, kad tai yra finansiškai pagrįstas ir jūsų aplinkybėms tinkamas sprendimas.

Vartojimo paskolos
Logo
Enable registration in settings - general