Paskolos sutartis

Čia galite susipažinti su paskolos sutarties samprata ir teisine forma bei parsisiųsti sutarties pavyzdinį šabloną.

Paskolos sutarties pavyzdys ir šablonas

Paspaudę ant žemiau esančios nuorodos galite parsisiųsti standartinę paskolos sutartį tarp fizinių asmenų.

Paskolos-sutartis.docx
Paskolos-sutartis.pdf

Paskolos sutarties be palūkanų (beprocentinės paskolos) pavyzdys ir šablonas

Paspaudę ant žemiau esančios nuorodos galite parsisiųsti beprocentės paskolos sutartį tarp fizinių asmenų.

Paskolos-sutartis-be-palukanu.docx
Paskolos-sutartis-be-palukanu.pdf

Paskolos sutarties samprata ir forma

Paskolos sutarties sampratą ir formą apibrėžia Lietuvos Respublikos civilinio kodekso šeštosios knygos prievolių teisių XLIII skyrius. Konkrečiai: 6.870 ir 6.871 straipsniai.

Paskolos sutartis yra raštiškas susitarimas tarp dviejų šalių – paskolos davėjo ir paskolos gavėjo. Ji turi būti sudaryta rašytine forma, jei paskolos suma viršija 600 eurų, kai paskolos davėjas yra fizinis asmuo. Jei paskolos davėjas yra juridinis asmuo, paskolos sutartis turi būti sudaryta rašytine forma nepriklausomai nuo paskolos sumos.

Paskolos sutarties notarinė forma

Paskolos sutartis privalo būti notariškai patvirtina nuo 3 000 eurų, kai sandoris vykdomas grynaisiais pinigais. Jei paskolos sutarčiai yra privalomas notaro patvirtinimas, bet jos sudarytos be jo, tokios sutartys bus laikomos negaliojančiomis.

Vartojimo paskolos sutartis

Vartojimo paskolos sutartis yra sudaroma tarp į viešająjį Lietuvos banko vartojimo kreditų davėjų sąrašą įtraukto juridinio asmens (paskolos davėjo) ir fizinio asmens (paskolos gavėjo). Tokios sutartys privalo būti sudarytos atsižvelgiant į Vartojimo kredito įstatymą ir kitus kai kuriais sutarties nuostatų gaires apibrėžiančius teisės aktus.

Vartojimo paskolos sutartyje gali būti numatyti paskolos sutarties keitimo, pratęsimo ar nutraukimo (išankstinio paskolos grąžinimo) galimybės bei sąlygos. Taip pat sutarties nesilaikymo pasekmės.

Su pavyzdine vartojimo paskolos sutartimi ir bendrosiomis jos nuostatomis galite susipažinti vartojimo kredito davėjo interneto svetainėje.

Vartojimo paskolos
Logo
Enable registration in settings - general