Kredito unijų paskolos: viskas, ką reikia žinoti

Kredito unijos teikia įvairias finansines paslaugas, įskaitant ir vartojimo paskolos. Norėdami plačiau susipažinti su kredito unijomis, jų veikla ir teikiamų paslaugų specifika – informacijos ieškokite žemiau.

Atnaujinta - 2023.11.06Informacija šiame puslapyje buvo patikrinta ir atnaujinta.

Kredito unijų paskolų palyginimas: kaip išsirinkti skolintoją?

Kredito unijų teikiamas vartojimo paskolas rekomenduojama lyginti pagal jums aktualius kriterijus. Dažniausiai jos yra lyginamos pagal kainą. Tokiu atveju svarbu atsižvelgti į bendrą vartojimo kredito kainos metinę normą (BVKKMN). Ji daug tiksliau nurodo realią paskolos kainą, nei metinė palūkanų norma (MPN). Taip yra todėl, kad paskolos grąžinimo įmokas sudaro ne tik palūkanos. Atliekant kredito įmokas taip pat reikia mokėti ir kitus mokesčius: sutarties sudarymo, administravimo ir pan. BVKKMN norma atspindi ne tik palūkanas, bet ir visus kitus už paskolą mokamus mokesčius.

Rekomenduojame atsižvelgti ne tik į tipinės paskolos kainodarą. Svarbu atkreipti dėmesį į akcijas, nuolaidas, lojaliems klientams taikomas palankesnes sąlygas. Jos gali ženkliai įtakoti galutinę už paskolą mokamą kainą.

Kredito unijų vartojimo paskolas palyginti lengviausia su aukščiau pateikta VartojimoPaskolos.EU lentele. Joje galite matyti kiekvieno vartojimo kredito davėjo siūlomas sąlygas: palūkanų normą, BVKKMN, galiojančias paskolos akcijas.

Taip pat rekomenduojama kredito unijų paskolas palyginti su kitų kredito įstaigų teikiamomis ekvivalenčiomis paskolomis. Tai padidins paskolų palyginimo diapazoną ir tikimybė surasti pigiausią paskolą.

Kaip gauti kredito unijos paskolą?

ŽINGSNIAI PASKOLAI iš kredito unijos GAUTI​
Pasirinkite kredito uniją
Iš aukščiau pateikto kredito unijų sąrašo išsirinkite geriausiai jūsų poreikius atitinkantį pasiūlymą. Spauskite mygtuką „Gauti paskolą“ ir būsite nukreipti į kredito unijos ar kredito unijų grupės interneto svetainę.
Nustatykite paskolos sąlygas
Paskolos skaičiuoklėje nurodykite norimas paskolos sąlygas.
Patvirtinkite tapatybę
Susikurkite paskyrą arba prisijunkite prie savitarnos (I-Unija, E.Kreda ar kitos) su jau turima paskyra. Paskyrai susikurti gali reikėti patvirtinti tapatybę vieno cento pavedimu per el. bankininkystę, su Smart-ID programėle ar kitu kredito davėjo numatytu būdu.
Pateikite paraišką
Patvirtinkite ir pateikite paskolos paraišką. Priklausomai nuo kredito unijos numatomų terminų, jam atlikus jūsų kreditingumo vertinimą, turėtumėte gauti atsakymą dėl paskolos suteikimo.
Pasirinkite pasiūlymą ir sudarykite sutartį
Jei kreipiatės per kredito unijų grupės savitarnos sistemą, turėtumėte gauti bent kelis jums prieinamus kredito unijų pasiūlymus. Pasirinkite tinkamiausią pasiūlymą ir sudarykite sutartį. Pinigai jums bus pervesti į registracijos metu nurodytą ir patvirtintą banko sąskaitą.

Kas gali gauti vartojimo paskolą iš kredito unijos?

Priimdamos sprendimą dėl vartojimo paskolos suteikimo, kredito unija privalo vadovautis Vartojimo kredito įstatymu ir Lietuvos banko valdybos nutarimu patvirtintais Vartojimo kredito gavėjų kreditingumo vertinimo ir atsakingojo skolinimo nuostatais. Abu dokumentai numato tokius reikalavimus paskolos gavėjui:

  • Paskolos gavėjas negali būti jaunesnis nei 18 metų amžiaus.
  • Jis privalo būti Lietuvos pilietis (kai kuriais atvejais užtenka turėti ir nuolatinį leidimą gyventi Lietuvoje).
  • Bendri paskolos gavėjo ir jo šeimos turimi įsipareigojimai negali būti didesni nei 40% gaunamų mėnesinių pajamų.
  • Oficialios pajamos gaunamos ne trumpiau nei 4 pastaruosius mėnesius.
  • Su tam tikromis išimtimis, paskolos gavėjas negali būti neveiksnus tam tikroje srityje, ribotai veiksnus tam tikroje srityje asmeniu priimantis sprendimus tam tikroje srityje priima naudodamasis pagalba.

Kredito unija gali numatyti papildomus reikalavimus paskolai gauti. Dėl konkrečių paskolos suteikimo sąlygų reikėtų kreiptis į pasirinktą kredito uniją.

Dažniausiai užduodami klausimai

  • Kas yra kredito unija?
    Kredito unija - kooperatyviniu, teritoriniu pagrindu veikianti ir Lietuvos banko sistemoje registruota finansines paslaugas teikianti įstaiga.
  • Kuo kredito unija skiriasi nuo banko?
    Kredito unija turi esminių skirtumų lyginant ją su banku:
    • Valdymo struktūra. Kredito unijas valdo jos nariai, turintys po vieną balsą, o bankus - akcininkai, kurių įtaką priklauso nuo turimų akcijų kiekio.
    • Pajus. Kitaip nei bankai, kredito unijos savo kapitalą formuoja iš savo narių pajinių įnašų.
    • Veiklos tikslais. Bankų tikslas - uždirbti maksimalią grąžą savo akcininkams. Kredito unijos tikslas - maksimali nauda kredito unijos nariams, kuri nėra apibrėžiama vien tik didžiausio pelno siekiu.
    • Teikiamomis paslaugomis. Bankai gali pasiūlyti platesnį spektrą paslaugų savo klientams.
    • Turto dydžiu ir paskolų portfeliu. Bankai valdo didesnį turtą ir turi išdavę didesnį kiekį paskolų.
    • Veiklos priežiūra ir reguliavimu. Bankus prižiūri Lietuvos bankas, o kredito unijas, kartu su Lietuvos banku prižiūri ir Centrinė kredito unija.
  • Kas gali tapti kredito unijos nariu?
    Kredito unijos nariais gali tapti pilnamečiai Lietuvos Respublikos piliečiai, kurie gyvena, dirba arba mokosi teritorijose, kuriose yra įsikūrusi kredito unija.
  • Kas yra pajus?
    Pajus (pajinis įnašas) yra įnašas į kredito uniją, kuris yra skirstomas į pagrindinį ir papildomą. Pagrindinis pajus yra privalomas ir mokamas stojant į kredito uniją. Minimalus jo dydis - 30 eurų. Papildomas pajus yra susijęs su kreditavimu.
  • Ar galima kredito unijos paskolą grąžinti anksčiau laiko?
    Taip, bet konkrečias išankstinio paskolos grąžinimo sąlygas kiekviena kredito unija nustato atskirai. Apie bendrus paskolos grąžinimo anksčiau nustatyto termino principus skaitykite: Paskolos grąžinimas anksčiau laiko.
  • Kaip pateikti paraišką kredito unijos paskolai gauti?
    Paraišką vartojimo paskolai iš kredito unijos gauti pateikti šiais būdais:
    • Internetu, per pasirinktos kredito unijos interneto svetainę, paskolos skaičiuoklėje nurodžius norimus duomenis ir užpildžius registracijos duomenis.
    • Internetu, per I-Unija arba E.Kredita kredito unijos savitarnos sistemą.
    • Kredito unijos būveinėje.
  • Kokia yra narystės kredito unijoje nauda?
    Kredito unijos nariai gali naudotis visomis įstaigos teikiamomis paslaugomis. Kai kuriomis - geresnėmis sąlygomis, nei kiti klientai. Kredito unijos nariai taip pat turi teisę dalyvauti kredito unijos valdyme.
  • Ar kredito unijos skolina dirbantiems užsienyje ir gaunantiems pajamas ne eurais?
    Taip, dauguma kredito unijų suteikia paskolas dirbantiems užsienyje ir gaunantiems pajamas ne eurais, o kita valiuta. Šiuo metu dauguma kredito unijų gali skolinti asmenims, kurie pajamas gauna šiomis valiutomis:
    • Svarais sterlingais (GBP)
    • Norvegijos kronomis (NOK)
    • Danijos kronomis (DKK)
    • Lenkijos zlotais (PLN)
    • JAV doleriais (USD).
    Daugiau paskolų dirbantiems užsienyje pasiūlymų ieškokite čia: Paskolos dirbantiems užsienyje.
  • Kokios yra kredito unijos paskolų palūkanos?
    Visos kredito unijos palūkanų norma vartojimo paskoloms nustato individualiai, atsižvelgiant į paraišką pateikusio asmens kreditingumo vertinimą. Tačiau šiuo metu Lietuvoje iš kredito unijos galima pasiskolinti su palūkanomis nuo 8.66%.
  • Per kiek laiko galima gauti paskolą iš kredito unijos?
    Paskolą iš kredito unijos galima gauti per 1-2 darbo dienas.
  • Ar kredito unijos suteikia paskolų refinansavimą?
    Kredito unijos savo siūlomas paslaugas nustato individualiai. Tačiau didžioji dalis kredito unijų gali pasiūlyti ir paskolų refinansavimą. Daugiau refinansavimo pasiūlymų ieškokite čia: Refinansavimas.
  • Kaip prisijungti prie kredito unijos savitarnos?
    Priklausomai nuo jūsų kredito unijos, prie jos savitarnos galite prisijungti per šias nuorodas:
  • Kokias paskolas suteikia kredito unijos?
    Kredito unijos suteikia platų spektrą kreditavimo paslaugų. Be bendro pobūdžio vartojimo paskolų, kredito unijos taip pat siūlo:
Vartojimo paskolos
Logo