Paskolos dirbantiems užsienyje (2024 m. rugsėjis)
Ne visi kredito davėjai Lietuvoje suteikia paskolas dirbantiems užsienyje. Mes atrinkome tuos kredito davėjus, kurie įvairias paskolas suteikia ir emigrantams. Daugiau paskolų pasiūlymų: vartojimo paskolos.
Kas yra paskola dirbantiems užsienyje?
Paskola dirbantiems užsienyje – vartojimo tipo paskola, suteikiama Lietuvos Respublikos piliečiams, kurie dirba ir pajamas gauna užsienio valstybėje (bet nebūtinai užsienio valiuta). Tiesa, kiekvienas kredito davėjas turi skirtingus reikalavimus dirbančiam užsienyje asmeniui; dažniausiai yra taikomi skirtingi reikalavimai valiutai, kuria yra gaunamos pajamos. Įprastai paskola dirbančiam užsienyje gali būti suteikta tik pajamas gaunant viena iš pagrindinių pasaulinių valiutų (jų sąrašą kiekvienas kredito davėjas nustato individualiai).
Jei jus domina būsto paskola dirbantiems užsienyje, žiūrėkite čia: Būsto paskolos.
Kokiomis valiutomis būtina gauti pajamas?
Kiekvienas kredito davėjas individualiai nustato valiutas, kuriomis būtina gauti pajamas, norint pasiskolinti dirbant užsienyje. Beveik visais atvejais paskolą gauti bus galima, jei pajamos gaunamos šiomis valiutomis:
- Eurais (EUR).
- Svarais sterlingais (GBP).
- Danijos kronomis (DKK).
- Švedijos kronomis (SKK).
- Norvegijos kronomis (NOK).
- Lenkijos zlotais (PLN).
- JAV doleriais (USD).
Dažnai paskolos emigrantams suteikiamos eurais, svarais, kronomis, nes vartotojus domina paskolos Anglijoje (UK), taip pat dirbant Vokietijoje, Norvegijoje, Švedijoje.
Paskolų dirbantiems užsienyje palyginimas: kaip išsirinkti skolintoją?
Paskolas dirbantiems užsienyje, kaip ir bet kurias kitas vartojimo paskolas rekomenduojama lyginti pagal jums aktualius kriterijus. Dažniausiai jos yra lyginamos pagal kainą. Tokiu atveju svarbu atsižvelgti į bendrą vartojimo kredito kainos metinę normą (BVKKMN). Ji daug tiksliau nurodo realią paskolos kainą, nei metinė palūkanų norma (MPN). Taip yra todėl, kad paskolos grąžinimo įmokas sudaro ne tik palūkanos. Atliekant kredito įmokas taip pat reikia mokėti ir kitus mokesčius: sutarties sudarymo, administravimo ir pan. BVKKMN norma atspindi ne tik palūkanas, bet ir visus kitus už paskolą mokamus mokesčius.
Rekomenduojame atsižvelgti ne tik į tipinės paskolos kainodarą. Svarbu atkreipti dėmesį į akcijas, nuolaidas, lojaliems klientams taikomas palankesnes sąlygas. Jos gali ženkliai įtakoti galutinę už paskolą mokamą kainą.
Vartojimo paskolas palyginti lengviausia su aukščiau pateikta VartojimoPaskolos.EU lentele. Joje galite matyti kiekvieno vartojimo kredito davėjo siūlomas sąlygas: palūkanų normą, BVKKMN, galiojančias paskolos akcijas.
Kaip gauti paskolą dirbantiems užsienyje?
Norėdami gauti paskolą dirbant užsienyje, sekite šiuos žingsnius:
- Pasirinkite vieną iš paskolos davėjų. Jų sąrašą galite rasti šio puslapio viršuje esančioje palyginimo lentelėje.
- Apsilankę pasirinkto kredito davėjo interneto svetainėje, paskolos skaičiuoklėje nurodykite norimas paskolos sąlygas.
- Įsitikinkite, kad atitinkate visur reikalavimus paskolai gauti (ypatingą dėmesį atkreipkite į valiutas, kuriomis galima gauti pajamas).
- Pasirinkę ir patvirtinę norimas sąlygas, būsite nukreipti į registracijos ir paraiškos pildymo langą.
- Užpildykite būtinus laukus, patvirtinkite savo tapatybę ir pateikite bei patvirtinkite savo paskolos paraišką.
Reikalavimai paskolai dirbantiems užsienyje gauti
Paskolą gali gauti visi asmenys, atitinkantys paskolos davėjams taikomus reikalavimus. pačių davėjų taikomas sąlygas paskolų gavėjams ir gaunantys pajamas viena iš leistų užsienio valiutų. Detalų sąrašą reikalavimų, kurių turi laikytis paskolų davėjai ir jų išaiškinimą galima rasti Vartojimo kredito įstatyme ir Lietuvos banko valdybos nutarimu patvirtintuose Vartojimo kredito gavėjų kreditingumo vertinimo ir atsakingojo skolinimo nuostatuose.
Pagrindiniai šiuose dokumentuose numatomi reikalavimai:
- Paskolos gavėjas negali būti jaunesnis nei 18 metų amžiaus.
- Jis privalo būti Lietuvos pilietis (kai kuriais atvejais užtenka turėti ir nuolatinį leidimą gyventi Lietuvoje).
- Bendri paskolos gavėjo ir jo šeimos turimi įsipareigojimai negali būti didesni nei 40% gaunamų mėnesinių pajamų.
- Oficialios pajamos gaunamos ne trumpiau nei 4 pastaruosius mėnesius.
- Su tam tikromis išimtimis, paskolos gavėjas negali būti neveiksnus tam tikroje srityje, ribotai veiksnus tam tikroje srityje asmeniu priimantis sprendimus tam tikroje srityje priima naudodamasis pagalba.
Paskolos davėjai taip pat gali numatyti papildomus, griežtesnius reikalavimus emigrantams.