Vartojimo kredito gavėjo teisės

Kiekvienas oficialius įsipareigojimas turi reikšmingą įtaką asmens finansinei gerovei bei jo kredito istorijai. Netinkamai vykdomi įsipareigojimai gali neigiamai paveikti asmeninius finansus, kredito reitingą ir galimybes ateityje gauti paskolą. Todėl prieš imant vartojimo paskolą yra svarbu susipažinti su vartotojo teisėmis, kurios yra numatytos Vartojimo kredito įstatyme.

  • Vartojimo kredito įstatymas numato reikalavimus bendrai vartojimo kredito kainos metinei normai (BVKKMN). Vartojimo kredito davėjas gali nustatyti BVKKMN tik įstatymo numatytuose reikalavimų rėmuose.
  • Kiekvienas vartojimo paskolos gavėjas turi teisę, bet kuriuo metu ir neatsižvelgiant į kredito grąžinimo grafiką, grąžinti visą vartojimo paskolą ar jos dalį. Kredito davėjas gali reikalauti įstatyme numatyto dydžio kompensacijos, jei anksčiau nustatyto termino grąžinama kredito dydis viršija 2 320 eurų per 12 mėnesių laikotarpį.
  • Vartojimo paskolos gavėjas gali nenurodydamas priežasties atsisakyti vartojimo kredito sutarties per 14 dienų nuo sutarties sudarymo.

Vartojimo kredito įstatymas taip pat numato reikalavimus vartojimo kredito sutarties reklamai bei standartinei informacijai, kurią kredito davėjas privalo pateikti kredito gavėjui iki sutarties sudarymo.

Konkrečias paskolos gavėjo teises ir pareigas numato konkrečios vartojimo kredito sutarties bendrosios nuostatos ir kredito davėjo privatumo politika. Todėl be teisių, kurias užtikrina Vartojimo kredito įstatymas, prieš imant vartojimo paskolą taip pat yra būtina susipažinti su konkretaus paskolos davėjo privaloma pateikti standartine informacija ir bendrosiomis jo vartojimo kredito sutarties nuostatomis.

Jei dėl tam tikrų aplinkybių negalite įvertinti sutartyje ir teisės aktuose numatytas teises, bet kuriuo metu dėl jų rekomenduojama pasikalbėti su kvalifikuotu specialistu, o nesant galimybei – su kreditą suteikusios įstaigos darbuotojais, kurie gali padėti įvardinti jūsų teises bei padėti jomis pasinaudoti, jei toks poreikis yra.

Taip pat svarbu atkreipti dėmesį, kad susidūrus su finansiniais sunkumais ar dėl kitų priežasčių siekiant pakoreguoti paskolos sutarties sąlygas, rekomenduojama kreiptis į paskolos sutartį administruojantį paskolos davėją. Net jei kredito sutarties, Vartojimo kredito įstatymas ar kiti teisės aktai nenumato galimybės keisti sutarties sąlygų, vartojimo paskolos davėjas, atsižvelgdamas į konkrečias aplinkybes, gali savo valia pakoreguoti paskolos grąžinimo sąlygas.

Vartojimo paskolos
Logo
Enable registration in settings - general