Kokius asmens duomenų šaltinius naudoja kredito davėjai?

Remdamasis Atsakingojo skolinimo nuostatais, kiekvienas vartojimo paskolos davėjas, prieš suteikdamas kreditą, privalo patikrinti paskolos paraišką pateikusio asmens kreditingumą. Kiekvienas vartojimo kredito davėjas naudoja savo nustatytą kreditingumo tikrinimo tvarką. Tačiau nepriklausomai nuo kredito davėjo, kiekvieno kreditingumo tikrinimo metu yra remiamasi įvairiais išoriniais asmens duomenų šaltiniais (registrai, duomenų bazėmis ir kt.). Kartu su paskolos paraiškoje pateikta informacija, iš šių šaltinių gauta informacija yra naudojama atlikti paskolos gavėjo mokumą vertinimą.

Kokie išoriniai asmens duomenų šaltiniai bus naudojami numato kiekvieno kredito davėjo privatumo politika. Pateikdamas paraišką, asmuo turi sutikti su privatumo politikoje nurodyta tvarka, kuria remiantis paskolos davėjas naudos pateiktus asmens duomenis informacijai iš išorinių šaltinių gauti.

Kiekvienu atveju naudojami informacijos šaltiniai, informacijos tvarkymo ir kitos privatumo politikos nuostatos gali skirtis, tačiau paskolos davėjai įprastai naudojasi šiais informacijos šaltiniais:

  • UAB „Creditinfo Lietuva“
  • VĮ Registrų centru.
  • Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba prie LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.
  • VĮ „Regitra“.
  • Valstybine mokesčių inspekcija prie LR finansų ministerijos.
  • UAB „Scorify“.
  • Lietuvos banku (Paskolų rizikos duomenų baze, nekredituotinų asmenų sąrašu ir kt.).

Dėl to, kaip konkrečiai bus panaudojama jūsų pateikti asmens duomenys, kokiais tikslais ir kaip jie bus tvarkomi, informacijos ieškoti reikėtų kiekvieno vartojimo kredito davėjo interneto svetainėje esančioje privatumo politikoje.

Vartojimo paskolos
Logo
Enable registration in settings - general